لزوم استفاده از نرم افزار کارآمد در خیریه ها

بسترهای نرم افزاری ابزارهای ارزشمند و موثری را برای موسسات خیریه و موسسات غیر انتفاعی در جهت مدیریت تعهد، اتوماسیون بازاریابی و همچنین تعامل در شبکه های اجتماعی ارائه می دهند. چنانچه از یک نرم افزار خیریه کارآمد در مجموعه ی خود استفاده نمایید به راحتی می توانید به این موارد دست پیدا کنید.

جهت حفظ ثبات مالی، موسسات خیریه و سایر سازمان های مبتنی بر اعضا بایستی بر جذب و نگهداری مشترکان و مددجویان خود تمرکز نمایند. ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در این راستا طیف وسیعی از راه حل های انعطاف پذیر را در این زمینه ارائه می دهند که برای موسسات خیریه موثر واقع می شود و نتایج فوق العاده ای را حاصل می کند. با ایران مهر همراه باشید تا در ادامه به تعدادی از کارآمدترین کاربردهای این نرم افزارها اشاره کنیم.

1- برخورداری از پایگاه داده

یکی از کاربردهای اصلی نرم افزارهای خیریه کمک به موسسات در جذب افراد است. ایجاد یک پایگاه داده در واقع برای یک موسسه ی خیریه حیاتی برشمرده می شود. درک رفتارهای فعلی مشترکین و مطالعه ی این رفتار باعث می شود تا بتوان برنامه ریزی های استراتژیکی را در ارتباط با جذب افراد جدید و علاقه مند به امور خیریه و حمایتی پایه ریزی کرد. تنها از طریق یک نرم افزار کارآمد است که می توان به این پایگاه دسترسی پیدا نموده و داده های لازم را از درون آن جهت تحلیل و بررسی استخراج نمود.

داشتن یک درآمد سالانه ی مکرر و متعاقبا ارائه‌ی خدمات مطلوب برای یک موسسه خیریه، امری حیاتی است بنابراین ایجاد و حفظ یک مخاطب متعهد می تواند زمینه ساز موفقیت های آتی باشد و این مهم از طریق به کارگیری نرم افزارهای کاربردی خیریه قابل دستیابی می باشد.

2- یکپارچه سازی اطلاعات خیریه

نگهداری اطلاعات به شیوه های سنتی و در دفاتر مختلف دستیابی به اطلاعات مربوط را در لحظه دشوار می سازد. یکی از مزیت های برخورداری یک خیریه از نرم افزاری قدرتمند، کمک به مدیریت هر چه بهتر اطلاعات می باشد. عدم توانایی در تجزیه و تحلیل صحیح پروفایل های مشترکین و اطلاعات مربوط به حمایت های مالی، از دست دادن فرصت و رشد را در پی خواهد داشت و این چیزی جز ضرر نیست. داشتن یک نرم افزار قدرتمند به شما کمک می کند تا اطلاعات را به صورت یکپارچه و طبقه بندی شده در اختیار داشته باشید و به راحتی در لحظه به اطلاعات لازم دسترسی داشته باشید.

3- شفافیت مالی برای خیریه

دسترسی به گزارشات مالی شفاف یکی دیگر از مزیت های بهره مندی از نرم افزار خیریه می باشد. همانطور که میدانید در بسیاری از مواقع موسسات خیریه و موسسات غیر انتفاعی به دلیل تبلیغات منفی که در ارتباط با آن ها وجود دارد مجبور می شوند تا گزارش های مالی شفافی را در مورد نحوه ی جمع آوری و تخصیص بودجه ارائه دهند. استفاده از نرم افزارهای این حوزه و ابزارهای فناوری اطلاعات موجب می شود تا به راحتی بتوانید این شفافیت را در کار خود داشته باشید و در هر لحظه به گزارشات مالی دسترسی داشته باشید، حال اینکه موسساتی که با شیوه های سنتی اداره می شوند قادر به ارائه ی این شفافیت نمی باشند. شفافیت مالی برای تامین انطباق با مقررات و اطمینان از جلب اعتماد حمایت کنندگان و مددجویان مورد نیاز می‌باشد.

4- حفظ امنیت داده ها

یکی دیگر از بحث های مهم در ارتباط با مزیت استفاده از نرم افزار خیریه بحث امنیت می باشد. موسسات خیریه متخصصان حقوقی نیستند اما انتظار می رود که آنها مقررات امنیتی را درک کرده و از آنها پیروی کنند. عدم رعایت تعهدات مربوط به حمایت از داده ها، قوانین مالی یا امور خیریه می تواند عواقب ویرانگری داشته باشد. با استفاده از یک نرم افزار کارآمد می توانید به راحتی امنیت داده ها را حفظ کنید و از دسترسی پیدا کردن افراد متفرقه به آن جلوگیری نمایید. این در واقع یکی از مشکلاتی است که شاید موسسات خیریه ای که به روش های سنتی اداره می شوند درگیر آن باشند.

5- ثبت تاریخچه و رویدادها

یکی دیگر از مشکلاتی که موسسات خیریه ای که به روش های سنتی اداره می شوند دارا می باشند این است که تاریخچه ای قابل اتکاء و سازماندهی شده از کمک های دریافت شده توسط مددجویان در دسترس ندارند و یا دسترسی به این تاریخچه برای آن ها بسیار زمان بر و همراه با خطا می باشد، در واقع یکی از بهترین مزیت های نرم افزار خیریه این است که این تاریخچه را در اختیار شما قرار می دهد تا به شکل عادلانه و منطقی کمک ها را بین افراد تقسیم نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
موضوعات: