چگونه از “برزخ آموزش” فرار کنید !

خیلی از شما زمان بسیار زیادی را برای شروع کردن اولین پروژه خود از دست می دهید.

فکر به هر پروژه ای که می کنید ، تعداد زیادی از مباحث که بر آنها تسلط کافی ندارید و یا اصلا ایده ای در باره آنها ندارید و ممکن است در آن پروژه نیاز باشند جلوی چشمتان می آید. با خودتان میگویید چگونه میتوانید پروژه ای را استارت بزنید که حتی بر روی نصف مطالب مورد نیاز آن را مسلط نیستید. اینجاست که خودتان را متقاعد می کنید که به آموزش بیشتری نیاز دارید.

<strong>به برزخ آموزش خوش آمدید!</strong>

بنابر این به جای ساختن پروژه خودتان در چیزی گیر می کنید که من به آن می گویم “برزخ آموزش”.

از یوتیوب گرفته تا صد ها سایت و کتاب آموزشی دیگر ، همه را از پیش چشم میگذرانید ، هر چیزی که به نظرتان جالب بیاید و فکر کنید شاید روزی در پروژه ای به دردتان بخورد را مطالعه می کنید.

از لحظه ای که احساس می کنید یک راه آموزش خوب پیدا کرده اید تا زمانی که متوجه می شوید که هفته ها زمان خود را صرف این آموزش ها کرده اید یک چشم به هم زدن فاصله است.

اشتباه نکنید! من مخالف آموزش نیستم ، بلکه آموزش و یادگیری بسیاری از مفاهیم و مطالب پایه ، زیربنای آینده برنامه نویسی می دانم و امری حیاتی و ضروری. اما مطلبی که سعی در جا انداختن آن دارم این است که اگر هوشیار نباشید زمان بسیار قابل توجهی را از دست خواهید داد.

در نگاه ما آموزش حکم منطقه امن و محوطه ای آرام است.تا وقتی در حال آموزش هستید کسی را دارید که به شما دقیقا بگوید چکار کنید و چکار نکنید.طبیعی است که دلمان نمیخواهد منطقه امنمان را ترک کنیم.

بعد از گذراندن هر دوره دوباره به سراغ ایجاد پروژه می روید ولی چیزی نمیگذرد که دوباره میبینید : “ای بابا! هنوز هم آماده نیستم.”

حقیقت این است که اگر اینگونه فکر کنید هیچوقت صاحب برنامه خودتان نمی شوید.

بالاخره روزی فرا می رسد که می فهمید باید دست به کار شوید و با شجاعت تمام وارد خط مقدم جبهه شوید.

آموزش تا جایی حیاتی است ولی از نقطه ای به بعد ماندن در آن (نرفتن سراغ پروژه ) چیزی نیست جز درجا زدن.

باید شروع به نوشتن برنامه ای بکنید که شما را به چالش بکشد. نترسید.دقیقا همین چالش ها و بحران هاست که از شما برنامه نویس قدرتمندی می سازد.

با مطالبی شروع کنید که آن هارا بلدید ، اما هرگز خودتان را به آن ها محدود نکنید. هر سوالی که داشتید ، سعی کنید آن را امتحان کنید.

و این نکته را فراموش نکنید: هیچ اشکالی ندارد که درخواست کمک کنید.

شما هیچوقت نمی توانید همه چیز را فرابگیرید (هیچکس نمی تواند) و همیشه باید به اینترنت نگاه بیاندازید (همه می اندازند). اجازه ندهید این موضوع جلوی شمارا بگیرد.

و فراموش نکنید شما با انجام اموری که بلد نیستید کار یاد می گیرید و در این حوزه یادگیریتان هیچوقت نباید متوقف شود.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *