نرم افزار سفارشی | ایران مهر

شکوفایی و بلوغ یک کسب و کار به عوامل بسیاری بستگی دارد. ولی قطعاً مهمترین آنها، عملکرد صحیح و سریع در فعالیت های مختلف است. اتلاف وقت،هزینه اضافی و ضریب خطا باید به صفر برسد. اینجاست که سراغ نرم افزارها میرویم. پیدا کردن نرم افزارهای مختلف برای انجام امور مختلف،زمان زیادی از شما نمیگیرد. اما برای بیشتر کسب و کارها، هر چقدر هم که بگردید برنامه ای کامل که به وسیله آن به راحتی تمامی امور خود را پوشش دهید، نخواهید یافت. اکنون نوبت شماست. خودتان دست به کار شوید و طبق نیاز ها و انتظارات خود نرم افزار سفارشی ایجاد کنید. نرم افزاری در قواره کسب و کارتان. ایران مهر در خدمت شماست.

بهره مندی از بروز ترین فناوری های عرصه نرم افزار و برنامه نویسی:

نرم افزار سفارشی | تحت ویندوز

ین نوع نرم افزار ها در ایران مهر با استفاده از زبان دلفی و محیط توسعه Embarcadero Rad Studio X10 توسعه داده می شوند . معماری مورد استفاده برای این نوع نرم افزارها معماری سه لایه می باشد در ادامه به توضیح این معماری می پردازیم.

معماری سه لایه، یک الگوی معماری مشتری خدمتگزار در مهندسی نرم‌افزار است که در آن سه واحد ‘واسطه کاربری’ (نمایش)، ‘پردازش منطقی’ (منطق) و ‘دسترسی به داده’ (داده) به صورت واحد های مستقل و حتی بر روی پلت فرم های جداگانه، توسعه و نگهداری می شوند. برای اولین بار این معماری توسط آقای John J. Donovan در Open Environment Corporation به کار گرفته شد.

جدا از فواید ناشی از ماجولار بودن این معماری، فایده اصلی معماری سه لایه این است که هر کدام از سه واحد مذکور در صورت نیاز برای پاسخگویی به نیازمندی های جدید یا تغییر در تکنولوژی، به صورت مستقل و بدون نیاز تغییر لایه دیگر، تغییر کنند.

لایه نمایش
این لایه بالایی ترین لایه یک برنامه نرم‌افزاری محسوب می شود که در واقع کاربر نهایی، تنها با این لایه در ارتباط می باشد. وظیفه این لایه این است که اطلاعاتی از لایه منطق دریافت کرده است را به شکل مناسبی مثلاً در قالب یک واسطه کاربری گرافیکی به کاربر نمایش دهد.

لایه منطق (لایه میانی)
این لایه وظیفه این دارد که بر روی داده هایی که از لایه داده دریافت کرده پردازش های لازم را انجام داده و در اختیار لایه نمایش قرار گذارد. در واقع عملکرد اصلی برنامه در این لایه پیاده سازی می شود. هم چنین این لایه هیچ وقت به صورت مستقیم مثلاً با پایگاه داده صحبت نمی‌کند و به واسطه لایه داده این کار را انجام می دهد.

لایه داده
لایه داده شامل ارتباط به پایگاه داده، فایل سرور و غیره و هم چنین لایه دسترسی به داده که عملیات های مانا بر روی داده ها انجام می شود، می باشد. این لایه وظیفه دارد یک واسطه برای لایه منطق فراهم آورد که از طریق آن لایه منطق بتواند بدون درگیر شدن در پیچیدگی های مربوط به ارتباط مسقتیم با پایگاه داده و … بتواند عملیات لازم شامل ذخیره سازی، ویرایش، حذف و بازیابی داده ها را انجام دهد. اگر چه چنین معماری ای، ممکن است تاثیر منفی بر روی کارایی و سرعت برنامه نهایی بگذارد ولی باعث می شود که تاثیر به سزایی بر روی بهبود مقیاس پذیری و نگهداری برنامه بگذارد.

برنامه نویسی سفارشی | تحت وب

نرم افزار های تحت وب در ایران مهر با زبان C# و بر اساس معماری ASP.NET MVC شرکت Microsoft طراحی و تولید می گردد که در ادامه بیشتر با این نوع معماری آشنا خواهید شد.

معماری MVC در دهه 70 میلادی معرفی شد اما در آن زمان پیاده سازی برنامه های Stand Alone با استفاده از این معماری چندان مورد استقبال برنامه نویسان قرار نگرفت. اما با ظهور اینترنت و برنامه های مبتنی بر وب این معماری شانس دوباره ای یافت. از دلایل محبوبیت این معماری نظام بخشیدن به پروژه های طراحی سایت میباشد. معمولاً به علت همکاری چندین تکنولوژی مختلف با هم در برنامه های مبتنی بر وب ساختار پروژه های بزرگ پیچیده میشوند و اعمال تغییرات و همچنین رفع خطا های پروژه مشکل و زمانبر میشوند که معماری MVC با جداسازی لایه های مختلف برنامه نویسی تا حد زیادی این مشکل را رفع کرده است.
از دیگر مزایای این فریم ورک میتوان به کنترل کامل بر روی HTML نهایی ، پشتیبانی از فریم ورکهای گوناگون برای Unit Testing ، کنترل بر روی آدرسهای URL و تعامل راحت تر با فریم ورکهای javascript اشاره کرد

برنامه نویسی سفارشی | اندروید

ایران مهر با استفاده از زبان برنامه نویسی Java و محیط توسعه Android Studio اقدام به تولید نرم افزارهای تحت سیستم عامل اندروید می کند.

گوگل در سال 2013 اقدام به معرفی محیط توسعه رسمی خود که به طور خاص برای توسعه اندروید و بر اساسJetBrain’s IntelliJ IDEA طراحی شده بود، نمود.

استفاده محیط توسعه رسمی و اختصاصی گوگل به توسعه گران و برنامه نویسان اندروید اجازه می دهد که برنامه ای با حداکثر کارایی و تطابق با سیستم عامل اندروید تولید کنند.
ایران مهر از امکانات به روز صنعت نرم افزار و تیمی با تجربه و زبده در زمینه برنامه نویسی اندروید عامل موفقیت و حسن سابقه ما در این زمینه بوده است ، و با کسب تجربه روز افزون آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

مراحل انجام پروژه در ایران مهر از صفر تا صد:

1: مشاوره اولیه

– طرح مسئله و نیاز های نرم افزار توسط مشتری
– ارائه راه حل به صورت شفاهی

2: ارائه پروپوزال

ارائه شرح راه حل به همراه جزئیات
به همراه برآورد زمانی و ریالی

3: عقد قرارداد

امضای توافق جزئیات اجرای پروژه
به صورت مکتوب
بین کارفرما و مجری

4: اجرای پروژه

طراحی، پیاده سازی و برنامه نویسی پروژه مطابق قرارداد

5: پشتیبانی پروژه

انجام اصلاحات و تغییرات مورد نیاز مشتری در طول زمان

پروژه های سفارشی ایران مهر تا به امروز:

5
ویندوز
5
وب
5
اندروید

ایده خود را به دست ما بسپارید…